Počítač v ordinaci
Vyšlo v časopise:
Reviz. posud. Lék., 11, 2008, č. 1, s. 27
Místopředseda vlády ČR a ministr práce a sociálních věcí RNDr. Petr Nečas převzal na návrh MUDr. Milana Cabrnocha, předsedy Správní rady Českého národního fóra pro eHealth, záštitu nad vzdělávacím projektem „Počítač v ordinaci“.
Projekt, který občanské sdružení České národní fórum pro eHealth (ČNFeH) připravilo ve spolupráci s Českou společností zdravotnické informatiky a vědeckých informací (ČSZIVI) se stal součástí kampaně za zavedení eHealth v České republice v souladu se státní strategií rozvoje eHealth jako součástí eGovermentu.
Cílem vzdělávacího programu je zvýšit informovanost zdravotnických pracovníků o možnostech využití informačních a komunikačních technologií při poskytování zdravotní péče. Projekt „Počítač v ordinaci“ poskytne lékařům a dalším zdravotnickým pracovníkům základní informace o elektronické zdravotnické dokumentaci, výměně a sdílení informací v elektronické podobě, elektronickém předepisování léků, elektronickém identifikátoru, portálech zdravotních pojišťoven, ministerstva práce a sociálních věcí, i České správy sociálního zabezpečení a o dalších nástrojích eHealth.
Záměrem projektu není naučit zdravotnické pracovníky s eHealth nástroji pracovat, ale pouze je s nimi seznámit. ČNFeH spolu s ČSZIVI připravují navazující eLearningové kurzy, díky kterým by zdravotničtí pracovníci zvládli jednotlivé technologie a nástroje eHealth.
Dne 29. 2. 2008 se již uskutečnila v rámci Kongresu primární péče veřejná generální zkouška připravovaných seminářů, které proběhnou podle následujícího harmonogramu:
28. 3. 2008 Plzeň 6. 6. 2008 Ostrava
4. 4. 2008 Ústí nad Labem 19. 9. 2008 České Budějovice
16. 5. 2008 Brno 3. 10. 2008 Olomouc
23. 5. 2008 Hradec Králové 17. 10. 2008 Praha
Odpovědní pracovníci za metodické řízení lékařské posudkové služby na všech stupních aplikaci projektu Počítač v ordinaci podporují. Rozšíření informací lékařů o elektronické výměně dat v rámci jejich celoživotního vzdělávání přispěje k zefektivnění činnosti rezortní lékařské posudkové služby. Vítáme proto možnost co nejširší účasti posudkových lékařů na vzdělávacích seminářích.
Libuše Čeledová
Odbor posudkové služby MPSV
Štítky
Posudkové lékařství Pracovní lékařstvíČlánek vyšel v časopise
Revizní a posudkové lékařství
2008 Číslo 1
- Úhrada léčivých přípravků podle § 16: Jak přesně postupovat?
- Vedolizumab v klinické praxi: pro koho, kdy a jak
- V ČR chybí specializovaná péče o pacienty s nervosvalovým onemocněním
- Vedolizumab v léčbě středně těžké až těžké aktivní Crohnovy nemoci
- Vedolizumab je vhodný i pro déletrvající léčbu pacientů s IBD
Nejčtenější v tomto čísle
- Hysterektomie laparoskopicky nebo abdominálně – pohled posudkového lékaře
- Ovlivnění pracovní neschopnosti a invalidity při včasném záchytu karcinomu prsu z pohledu posudkového lékaře
- Posuzování závislosti dětí pro účely příspěvku na péči
- I obyčejný kodein může usmrtit