Registr pacientů s infekcí H1N1 hospitalizovaných na odděleních typu ARO/JIP 18. 11. 2009
Vyšlo v časopise:
Anest. intenziv. Med., 21, 2010, č. 2, s. 123
Kategorie:
Zprávy ČSIM
Vážení členové ČSIM,
dovolujeme si Vás informovat o registru H1N1 pacientů hospitalizovaných na odděleních intenzivní péče. European Society of Intensive Care Medicine založila na svých webových stránkách (www.esicm.org) registr pacientů hospitalizovaných s infekcí H1N1 na jednotkách intenzivní péče.
Popis projektu:
- Zjištění epidemiologických a demografických dat pacientů, kteří byli s infekcí H1N1 hospitalizováni na jednotkách intenzivní péče.
- Zjištění a srovnání průběhu onemocnění a způsobů léčby.
- Zjištění incidence a tíže pacientů přijatých s H1N1 infekcí na jednotky intenzivní péče.
- Zhodnocení klinických dat, která by mohla sloužit k hodnocení prognózy a přispět k odhadu rozvoje orgánových komplikací.
- Porovnání dat mezi jednotlivými zeměmi.
Obsahem stránek je i přehled literatury a doporučení týkající se infekce H1N1. Cílem registru je zavedení evidence pacientů s H1N1 a zmapování průběhu H1N1 infekce v Evropě obdobně, jak tomu bylo v Austrálii a na Novém Zélandu. Při dalším nárůstu počtu pacientů lze předpokládat, že bude-li průběh onemocnění na severní polokouli analogický jižní polokouli, nároky na intenzivní péči budou výrazně vyšší (v Austrálii a na Novém Zélandu bylo od 1. 7. 2009 do 31. 8. 2009 přijato na jednotky intenzivní péče 28,7 případů na 1 milion obyvatel).
Základní podmínkou dosažení uvedených cílů je registrace všech pacientů s infekcí H1N1, kteří byli na jednotkách intenzivní péče hospitalizováni, proto prosíme představitele všech oddělení typu ARO/JIP, aby po přijetí pacienta s H1N1 kontaktovali koordinátora registru na adresu ivana.zykova@nemlib.cz. Po vyplnění jednoduchého formuláře obdržíte heslo pro vlastní vstup do registru.
Velmi děkujeme
MUDr. Ivana Zýková – koordinátor projektu pro ČR
prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM –
zástupce koordinátora
Štítky
Anesteziologie a resuscitace Intenzivní medicínaČlánek vyšel v časopise
Anesteziologie a intenzivní medicína
2010 Číslo 2
- Perorální antivirotika jako vysoce efektivní nástroj prevence hospitalizací kvůli COVID-19 − otázky a odpovědi pro praxi
- Léčba akutní pooperační bolesti z pohledu ortopeda
- Neodolpasse je bezpečný přípravek v krátkodobé léčbě bolesti
- Jak souvisí postcovidový syndrom s poškozením mozku?
- Prokalcitonin: marker vhodný pro diagnostiku sepse i hodnocení antimikrobiální léčby
Nejčtenější v tomto čísle
- TAP blok a pooperační bolest – prospektivní audit
- Rozhodování o přechodu z intenzivní na paliativní péči u pacientů s postupujícím a nezvratným multiorgánovým selháváním – konsenzuální stanovisko
- Multimodální monitorování v intenzivní péči u těžkých neurotraumat
- Kritéria pro zahájení venovenózního ECMO u pacientů s respiračním selháním na základě infekce virem H1N1, platné v Kardiocentru VFN Praha