PŘEDSTAVUJEME NOVÉ EDITORY
Vyšlo v časopise:
Čes.-slov. Patol., 56, 2020, No. 1, p. 4
Kategorie:
Editorial
MUDr. Magdaléna Daumová, Ph.D. vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Po jejím ukončení v roce 2014 nastoupila na Šiklův ústav patologie Fakultní nemocnice Plzeň a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Kromě rutinní praxe se podílí na výuce pregraduálních studentů všeobecného lékařství a je vedoucí bakalářských prací studentů Katedry záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2018 obhájila disertační práci a byl jí udělen titul Ph.D. O rok později složila atestaci v oboru patologie. Věnuje se fetální a perinatální patologii, patologii gastrointestinálního traktu a endokrinního systému. Je autorkou a spoluautorkou odborných článků publikovaných v českých i zahraničních časopisech, včetně časopisů s impakt faktorem, a své výsledky několikrát prezentovala na výročním meetingu USCAP. Ve volném čase se věnuje svým zvířatům.
MUDr. Ondřej Fabián vystudoval 2. lékařskou fakultu v Praze a po promoci krátce působil jako sekundární lékař na Pediatrické klinice 2. LF UK a FN Motol. Jeho nadšení pro morfologickou diagnostiku však převážilo nad pediatrií a krátce po zkušební době se rozhodl pro změnu oboru. V prosinci roku 2012 nastoupil na Ústav patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FN Motol, kde působí dodnes. Nicméně, krátká role pediatra poznamenala i jeho další směřování v oboru patologie, a proto se rozhodl profilovat směrem k převážně nenádorové, značně klinicky orientované problematice v podobě patologie dětského gastrointestinálního traktu, dětské hepatopatologie a především pak dětské i dospělé kardiovaskulární patologie. V rámci specializačního vzdělávání strávil měsíc na Ústavu patologie v Great Ormond Street Hospital a v UCL Institute of Cardiovascular Sciences v Londýně. Absolvoval i kratší stáže v Medical University of Graz, účastnil se Youth Investigator Forum společnosti ESPGHAN a ještě za studií absolvoval pětitýdenní stáž na chirurgické klinice v Komfo Anokye Teaching Hospital v Kumasi, Ghaně. V oblastech dětské gastrointestinální a kardiovaskulární patologie je autorem doposud devíti článků v zahraničních časopisech s impakt faktorem. Je členem Společnosti českých patologů, Pracovní skupiny dětské gastroenterologie a výživy České pediatrické společnosti JEP, European Crohn’s and Colitis Organisation, European Network of Gastrointestinal Pathology, The European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition (ESPGHAN), European Society of Pathology, Society for Cardiovascular Pathology a Association for European Cardiovascular Pathology.
doc. MUDr. Tomáš Jirásek, Ph.D. vystudoval 2. lékařskou fakultu v Praze a po jejím ukončení v roce 1999 pracoval na ústavech patologie 1. LF a 3. LF UK v Praze, od roku 2015 je primářem oddělení patologie v krajské nemocnici v Liberci. Patologii si jako svůj obor vybral už za studií a věnuje se jí dodnes. Postupně se jeho zájem přesunul z oblasti neuroendokrinních nádorů i do oblasti nádorů CNS, prsu, prostaty, lymfatických uzlin, plic a zbytku lidských orgánů, s výjimkou oka. Je autorem a spoluautorem 22 článků v mezinárodních časopisech s impakt faktorem. Na 3. lékařské fakultě UK v Praze habilitoval v roce 2010.
Doc. MUDr. Kristýna Němejcová, Ph.D. vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a po jejím ukončení v roce 2002 nastoupila na Ústav patologie 1. LF UK a VFN v Praze, kde pracuje dodnes. Po odborné stránce je nejvíce zaměřena na gynekopatologii, ale věnuje se i onkologické a molekulární patologii. Je autorkou či spoluautorkou více než 60 článků v národních a mezinárodních časopisech (více než 40 vyšlo v časopisech s impakt faktorem). Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze habilitovala v roce 2018.
Štítky
Patologie Soudní lékařství ToxikologieČlánek vyšel v časopise
Česko-slovenská patologie
2020 Číslo 1
Nejčtenější v tomto čísle
- Diferenciální diagnostika tumorózních lézí srdce
- PŘEDSTAVUJEME NOVÉ EDITORY
- Echinococcus multilocularis: Diagnostický problém v punkční biopsii jater - kazuistika
- Novinky v klinické diagnostice ischemické choroby srdeční a aktuální doporučené terapeutické postupy