#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Deset tipů pro diabetiky, jak zhubnout

19. 11. 2015

Při cukrovce 2. typu je fyzická aktivita opravdu blahodárná. Bez ní jdou totiž nadbytečná kila dolů jen velmi těžce. Pohyb navíc obecně pomáhá překonávat těžkosti spojené s nemocí. Pokud nevíte, jak začít, inspirujte se našimi tipy.

Cvičení je bezpečné a doporučované většině pacientů s diabetem 2. typu, včetně těch, kteří již mají komplikace. Spolu s dietou a léky je základním nástrojem ke snížení glykémie a hubnutí. Ale pro mnoho lidí může být představa, že by měli začít (třeba i po letech) opět pravidelně sportovat, stresující. Pokud se však odhodláte a nebudete spěchat, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 

  1. Začněte se celkově více hýbat. Přestaňte jezdit výtahem, při krátkých trasách upřednostněte chůzi. Nespoléhejte na to, že domácí práce jsou tím pravým cvičením. Lidé často tyto aktivity přeceňují.
  2. Pořiďte si krokoměr. Stanfordova univerzita v USA zveřejnila studii, podle které byli majitelé krokoměrů jejich pořízením tak motivovaní, že jejich aktivita stoupla o 27 %. Sledovaní uživatelé této pomůcky více zhubli, snížil se jim krevní tlak a ušli asi o 1250 m denně více než ti, kteří krokoměr neměli.
  3. Necvičte sami. To, že máte domluveno, že půjdete s „parťákem“, je významné pro motivaci – především pokud vám už bylo 60 let.
  4. Stanovte si reálný cíl. Například dát si každý den 10 minut svižné chůze. Má to větší účinek, než když si prostě řeknete, že budete více cvičit.
  5. Odměňujte se. Třeba tím, že zavoláte někomu, koho jste dlouho neslyšeli, a pochlubíte se mu. Nespoléhejte se na to, že vám bude dostatečnou odměnou hubnutí, zaměřte se i na jiná pozitiva. Ale rozhodně se neodměňujte jídlem.
  6. Všechno si zapisujte. Pokud budete aspoň trochu poctiví, budete překvapeni, kolik práce už je za vámi.
  7. Zkuste profesionálně vedenou lekci. Kromě toho, že trenér dohlédne na to, abyste cvičili správně, je také nablízku pomoc, kdyby se něco dělo.
  8. Vyhněte se příliš vysokým očekáváním. Nepředstavujte si, že za týden předčíte všechny mladé nebo že do měsíce shodíte veškerá přebytečná kila. Přehnaná očekávání mohou vést k selhání.
  9. Poraďte se s odborníkem. Pokud jste dlouho necvičili, může pro vás být nový start obtížnější. Konzultace s rehabilitačním lékařem vás správně nasměruje a pomůže vám dostat se do formy, aniž byste si ublížili.
  10. Pravidelně si měřte glykémii. A to nejen kvůli bezpečí. Brzy uvidíte, jak se cvičení na její hodnotě pozitivně projevuje.

Nejdůležitější je vytrvalost a optimismus. Netlačte na pilu, vyberte si sport, který vás baví, a užívejte si ho.

(pez)

Zdroj:
http://www.health.com



Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#