Změny v redakci časopisu Česká a slovenská farmacie
Vyšlo v časopise:
Čes. slov. Farm., 2014; 63, 151
Kategorie:
Úvodník
Rádi bychom Vás informovali o změně vedoucího redaktora a sídla redakce časopisu Česká a slovenská farmacie vydávaného Českou lékařskou společností J. E. Purkyně. Doc. RNDr. Pavla Komárka, PhD. na pozici vedoucího redaktora vystřídá doc. PharmDr. Kateřina Dvořáčková, Ph.D., z Ústavu technologie léků brněnské Farmaceutické fakulty. Tato instituce bude i novým sídlem časopisu. Nová vedoucí redaktorka byla do své funkce jmenována výborem České farmaceutické společnosti v červnu 2014.
Dosavadnímu vedoucímu redaktorovi doc. RNDr. Pavlu Komárkovi, PhD. patří za jeho mnohaletou, pečlivou a odpovědnou práci velké poděkovaní. Poděkování patří také asistentce vedoucího redaktora paní Evě Sabudkové. Za působení doc. Komárka došlo k celkové změně designu časopisu, zpřístupnění časopisu v řadě vědeckých databází a celkovému posunu úrovně časopisu. Spolu s dalšími členy České farmaceutické společnosti, a to zejména prof. PharmDr. Miloslavou Rabiškovou, CSc. a doc. RNDr. Jiřinou Spilkovou, CSc. usilovali v uplynulém období o získání impakt faktoru pro časopis. I přes nesmírnou snahu se jej bohužel zatím získat nepodařilo. Doc. Pavel Komárek se dál bude podílet na vydávání časopisu jako člen redakční rady. Odstupující a nová redakce budou do konce roku 2014 spolupracovat.
Prioritou nové redakce je jednoznačně v započatém úsilí o získání impakt faktoru pokračovat. V tomto směru je důležité požádat o pomoc zejména přispívajících autorů časopisu. Česká a slovenská farmacie by se měla stát časopisem pouze kvalitních vědeckých prací či přehledových sdělení přednostně v anglickém jazyce podložených zahraničními impaktovanými literárními zdroji. Stejně tak by autoři neměli zapomínat časopis Česká a slovenská farmacie citovat ve svých příspěvcích do zahraničních impaktovaných časopisů. Kvalitativní posouzení časopisu závisí nejen na tom, jak je on sám citován, ale také na tom, jaké publikace citují v zahraničních časopisech příspěvky v něm uvedené. Zmíněná kritéria budou také součástí nových pokynů pro autory.
Úsilí o zisk impakt faktoru pro časopis Česká a slovenská farmacie bude také podpořeno jeho otevřením se světu. Pro české uživatele budou všechny příspěvky ihned po zveřejnění přístupné na http://www.prolekare.cz/casopisy po krátké registraci. Velkou změnou je zpřístupnění článků pro zahraniční čtenáře, v anglické verzi webových stránek budou plné texty příspěvků dostupné volně.
Věříme, že spolupráce redakce s autory odborných publikací a jejich publikační aktivita budou i nadále časopis Česká a slovenská farmacie rozvíjet.
redakce časopisu
Štítky
Farmacie FarmakologieČlánek vyšel v časopise
Česká a slovenská farmacie
2014 Číslo 4
- Jak a kdy u celiakie začíná reakce na lepek? Možnou odpověď poodkryla čerstvá kanadská studie
- FDA varuje před selfmonitoringem cukru pomocí chytrých hodinek. Jak je to v Česku?
- Budou nanoléčiva lépe cílit na některé onkologické nemoci?
Nejčtenější v tomto čísle
- Výhrada svědomí v profesi farmaceuta
- Metabolický syndrom – dysregulace endokrinních funkcí tukové tkáně
- Racionalizace v československém lékárenství ve 20. století – farmaceutická sekce Komise pro racionalisaci a normalisaci v lékařství, zvěrolékařství a lékárnictví – 2. část*
- XXXVI. pracovní dny Radiofarmaceutické sekce České společnosti nukleární medicíny čls jep