-
Medical journals
- Career
CD 68 Positivity of the so-called Meconium Corpuscles in Human Foetal Intestine
Authors: C. Povýšil; R. Bennett; V. Povýšilová
Authors‘ workplace: Ustav patologie 1. LF UK a VFN, Katedra patologické anatomie IPVZ, Praha Ústav patologické anatomie 2. LF UK a FN Motol, Praha
Published in: Čes.-slov. Patol., , 2001, No. 1, p. 7-9
Category:
Overview
Protilátky CD 68 jsou nejčastěji používaným markerem k průkazu histiocytů v parafínových řezech. Skupina protilátek CD 68 prokazuje 110-kDA glykoprotein vyskytující se v lyzosomech, a proto tyto protilátky vykazují zřetelnou reaktivitu s buňkami monocytární a makrofagické linie. Pozorovali jsme zřetelnou CD 68 pozitivitu granulárních intraepiteliálních inkluzí zaznamenaných v tenkém střevě 12týdenních potracených fétů. Tyto PAS pozitivní inkluze odpovídaly tzv. mekoniovým tělískům, jejichž lyzosomální původ byl ověřen elektronmikroskopicky. Naše nové pozorování je dalším dokladem, že protilátky CD 6$ jsou specifické především pro buněčné organely charakteru lyzosomů a nikoliv pro buněčný typ, a proto se při jejich použití znázornily i lyzosomy epitelových buněk.
Klíčová slova:
měkoniová tělíska - epitet fetálního střeva - CD 68 pozitivita
Labels
Anatomical pathology Forensic medical examiner Toxicology
Article was published inCzecho-Slovak Pathology
2001 Issue 1-
All articles in this issue
- Konzultační činnost (druhé čtení biopsií) jako nástroj kontroly kvality histopatologické diagnostiky
- Možnosti stanovení věku peptidovým mapováním nekolagenních proteinů lidského dentinu
- CD 68 Positivity of the so-called Meconium Corpuscles in Human Foetal Intestine
- Kvantifikace pohmoždění mozku pomocí kontuzního indexu
- Faktory, které ovlivňují gynekologickou cytodiagnostiku
- Plicní embolie u dětí a adolescentů
- Multimediální atlas kožní patologie
- Herwig Hamperl v Praze
- Czecho-Slovak Pathology
- Journal archive
- Current issue
- Online only
- About the journal
Most read in this issue- Plicní embolie u dětí a adolescentů
- Konzultační činnost (druhé čtení biopsií) jako nástroj kontroly kvality histopatologické diagnostiky
- Herwig Hamperl v Praze
- Multimediální atlas kožní patologie
Login#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Forgotten passwordEnter the email address that you registered with. We will send you instructions on how to set a new password.
- Career